ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

07 Kasım 2011

KARABÜK'ÜN YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ, SÜLEYMAN İLHAN ACARÖZ MÜ..?

 İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in bakanlık koltuğuna oturmasının ardından, kulislerde beklenen il emniyet müdürleri kararnamesi Cumhurbaşkanı Gül’ün imzasından çıktı.
Kararnameye göre Karabük Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel Aydın Emniyet Müdürü olurken Karabük’e ise Muş Emniyet Müdürü Süleyman İlhan Acaröz atandı..
Elde edilen bilgilere göre, 15’i aşkın kentin emniyet müdürü merkeze alındı. İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’ın yanı sıra, Tekirdağ, Edirne, Kars, Niğde, Elazığ, Muş, Bursa, Bartın, Bolu Emniyet Müdürleri merkeze çekildi.
Aynı kararnameyle Şırnak Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ Niğde’ye, Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay İzmir’e, Hakkâri Emniyet Müdürü Ayhan Buran Elazığ’a, Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya Bursa’ya, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar Bolu’ya, Mardin Emniyet Müdürü Mustafa Aygün Malatya’ya, Tokat Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş Sakarya’ya, Kilis Emniyet Müdürü Cemil Ceylan Edirne’ye, Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz Uşak’a, Karabük Emniyet Müdürü Ahmet Temel Aydın’a, Tunceli Emniyet Müdürü Ertan Yavaş Trabzon’a atandı.

Kararnameyle, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen başta Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları olmak üzere birçok terör örgütü operasyonunu yürüten İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Tufan Ergüder Hâkkari Emniyet Müdürü oldu.
İstanbul’dan birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden Avni Usta Şırnak’a, Mehmet Likoğlu Şanlıurfa’ya, Ercan Çakmak Kars’a, Mehmet Altınok Bartın’a, Hayati Yılmaz Tunceli’ye emniyet müdürü olarak atandı. Yine birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden Osman Balcı Tokat’a, Derviş Kara Mardin’e, Hasan Ali Okkan Batman’a, Muharrem Durmaz Muş’a atandı.


Karabük’ün yeni Emniyet Müdürü Süleyman İlhan Acaröz..

1962 Yılında Muğla’nın Bodrum İlçesinde doğdu. 1977 Yılında Polis Kolejine başladı, 1980 yılında Polis Kolejinden mezun olarak Polis Akademisine başladı. 1984 Yılında Polis Akademisinden Komiser Yardımcısı olarak mezun olup sırasıyla İzmir, Tunceli, Kayseri, Elazığ ve Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Harekat Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptı. 2003 yılından 2007 yılına kadar Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2007 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi edip Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığına atandı. 12.02.2008 tarihinde Teftiş Kurulu Başkanlığına atanmış olup Polis Başmüfettişi olarak görev yapmaktayken, 16.06.2009 tarihli İl Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Muş İl Emniyet Müdürü olarak atanan İlhan Acaröz, en son olarak merkeze alındığı yönünde haberler kulislerde dolaşırken, yeni hazırlanan kararnamede Karabük'e atandığı bildirildi.
Süleyman İlhan Acaröz, evli olup, 2 çocuk babasıdır.
Bu arada, Cihan Haber Ajansı gibi bazı kaynaklar aşağıdaki haberi duyurdu:

Muş Emniyet Müdürü merkeze mi alındı..


Muş'ta, 2009 yılından beri Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Süleyman İlhan Acaröz, kararname ile merkeze alındı.
İçişleri Bakanlığı tarafından bayramdan önce hazırlanan emniyet müdürleri kararnamesi ile 15 il emniyet müdürü merkeze çekildi.
Kararnameyle aralarında Muş’un da bulunduğu İzmir, Tekirdağ, Edirne, Kars, Niğde, Elazığ, Bursa, Bartın ve Bolu il emniyet müdürleri merkeze alındı. 2009 yılının haziran ayında İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Muş İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Acaröz, 2 yıldan beri Muş’ta görev yapıyordu.
Emniyet Müdürü Acaröz, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç’ın, Güvenlik Şube Müdürü tarafından darp edildiği iddiası ile gündeme gelmişti. Olay günü Muş’ta bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise Rektör ile Emniyet arasında yaşanan tatsız olaydan dolayı duymuş olduğu üzüntüyü dile getirmişti.
Cihan Haber Ajansı
-------------------------------------------------------------------

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!
MHP lideri Devlet Bahçeli başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN YOLU, YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyaların akıbeti ne oldu..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..? Üstteki resmin üzerine TIKLA OKU..!

RAFET VERGİLİ ADLI SORUMSUZ KİŞİ, YILLARDIR ÇÜRÜYEN BU BİNANIN ZARARINI KARŞILAYACAK MI..?

RAFET VERGİLİ ADLI SORUMSUZ KİŞİ, YILLARDIR ÇÜRÜYEN BU BİNANIN ZARARINI KARŞILAYACAK MI..?
Bu yapı "Belediye Hizmet Binası" olarak 2007 yılında yapıldı. Rafet Vergili 2009 yılında "Belediye Başkanı olursam o binayı kullanmayacağım, oranın hastane olarak kullanılmasını sağlayacağım" demişti... O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı bu bina için.. Tam 7 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? Soruyoruz: BU BİNA RAFET VERGİLİ'NİN KENDİ MALI MÜLKÜ OLSAYDI, ÇÜRÜMEYE BIRAKIR MIYDI..? Karabük'ün sorumsuz Belediye Başkanı Rafet Vergili, "üzerinde tüyü bitmedik yetimin hakkı olan" bu binayı niye çürümeye terketti..? Bu işin hesabını nasıl verecek..? Hani, belediyenin 5 kuruşunu heba etmeyecek, tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyacaktın..? Bu binayı yıllar yılı çürümeye terketmenin bedeli ve 7 yıllık oluşan "Kamu Zararı" dileriz burnundan fitil fitil gelir.. Allah, bunun hesabını senden sorar elbette.. Yanına kar kalacağını zannetme.. Tüyü bitmedik yetimin hakkı var o binanın temelinde....! "tTUVALET BİLE OLMAZ" dediğin o binayı şimdi "VALİLİK BİNASI YAPALIM" derken hem Karabük halkı ile, hem de Valilik makamı ile dalga geçiyorsun.. Çürüyen aslında o bina değil, sensin ey ŞerrKpk..! Bu dünya hiçkimseye baki değil..

DEVLET BAHÇELİ, ASIL MHP'NİN KİRİNİ ve PİSLİĞİNİ NASIL TEMİZLEYECEK..?

Devlet Bahçeli konuşurken(TalkShow sergilerken) yanındakiler gülüyor.. Video'yu izleyin, siz de güleceksiniz.. Bahçeli'nin haline..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)