ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

03 Kasım 2011

SOĞUKSU ve YEŞİLMAHALLE'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULANACAK..!

 Soğuksu ve Yeşil Mahalle Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Bakanlar Kurulu kararıyla onaylandı. 03.11.2011 tarih ve 28104 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan karar ile birlikte Soğuksu ve Yeşil Mahalle resmen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamına alındı.

Bakanlar Kurulu Kararını makamında düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna duyuran Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bu gelişmenin Türkiye de sadece 2-3 örnekle sınırlı olduğunu ifade etti. Sooğuksu Mahallesinde yapımı devam eden 420 konut inşaatının proje kapsamında olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Vergili, mevcut 420 konutun Soğuksu ve Yeşil Mahallede bulunan arsa sahipleri ile takas yoluna gidileceğini söyledi. Soğuksu ve Yeşil Mahallede bulunan 2056 hak sahibinin TOKİ ve Belediye yetkilileri ile masaya oturacaklarını ve bunun da kısa sürede sonuçlandırılarak bu iki mahallede kısa süre içersinde Kentsel Dönüşüm Projesinin hayata geçirileceğini ifade etti.
Projenin uygulanacağı Soğuksu ve Yeşil Mahallede yıkılıp yeniden yapılacak olan bölgelerde ruhsat verilmesi veya inşaat yapılması proje süresince durdurulacak olup, ifraz, tevhit, cins değişikliği gibi işlemlerin durdurulması içinde gerekli yazışmaların yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Vergili konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. “Belediyemiz ile TOKİ arasında imzalanan ön protokol şartlarına uygun olarak belirlenen Soğuksu ve Yeşil Mahalle Kentsel Dönüşüm ve Gelişmiş Proje Alanının sınırları 03.11.2011 tarih ve 28104 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararıyla onaylanmıştır.

Soğuksu mahallesinde TOKİ tarafından yürütülmekte olan Toplu Konut Projesi kapsamında 420 adet konutun yapımına başlanmış olup, bu konutlar 2+1 ve iki farklı 3+1 şeklinde projelendirilmiş olup, Soğuksu ve Yeşil Mahalle tespit edilecek hak sahiplerine öncelikle verilecektir. Soğuksu Mahallesi 1. Etap olarak belirlenen kısımda öncelikli olmak üzere mahalle genelinde toplam 300 dönüm alanda Kentsel Dönüşüm projesi etaplar halinde uygulanarak mahallenin tamamının modern ve sağlıklı bir şekilde yeniden yapılandırılması sağlanacaktır. Aynı şekilde yeşil Mahallede 60 dönüm (Tıp Fakültesi kuzeyinde) bir alanda da afete maruz veya gece kondulaşmanın yoğun olduğu bölgenin nakli veya yeniden yapılanması planlanmaktadır. Bugün yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile de bu işlem resmen başlamıştır.

Bu kapsamda yenilenmesi düşünülen alanlarda ki mevcut yapılaşma ve hak sahipliğinin belirlenmesi için bir hizmet alımı ihalesi gerçekleştirilmekte olup, yaklaşık 3 ayın sonunda projenin doğru ilerlemesi için gereekn tüm veriler elde edilmiş olacaktır. Projenin uygulanacağı Soğuksu 1. Etap ve yeşil Mahallede ki yenilenecek binalardaki toplam bağımsız birim yaklaşık 2.056 civarındadır. Doğal olarak yıkılıp yeniden yapılacak olan bölgelerde ruhsat verilmesi veya inşaat yapılması proje süresince durdurulacak olup, ifraz, tevhit, cins değişikliği vb. gibi işlemlerin durdurulması içinde yazışmalar yapılmıştır.

Ancak, dönüşüm bölgelerinde yapılması gereken tespit çalışmaları henüz tamamlanmadığından yapılan ve yapılacak konutların maliyeti, oluşturulacak fiyatı, ödeme şekilleri, kayıt olma şartları ve hak sahipliği hususları henüz belirlenmemiş olup, sonuçlandırıldığında Belediyemiz ve TOKİ web sayfalarından halka duyurulacaktır.

Şehrimizin 1. Derece deprem bölgesinde yer alması ve son zamanlarda meydana gelen depremler göz önüne alınarak, depreme dayanıklı ve daha sağlıklı bir kente kavuşmamız için, Kayabaşı-Fevzi Çakmak mahalleleri ile Yeşil-Kurtuluş mahallelerinde önemli miktarlarda alanda Kentsel dönüşüm uygulaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına teklifte bulunulmuştur.”

http://www.karabuk.bel.tr/

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK BU BİNA ÇÜRÜYOR..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK  BU  BİNA  ÇÜRÜYOR..!
Bu bina, 2007 yılında Hüseyin Erer döneminde Karabük Belediyesi Hizmet Binası olarak yapıldı. O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı. Üzerinde, "TIP FAKÜLTESİ" levhası var ama, tam 5 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Burada, Karabük Üniversitesi'nin başarılı rektörü Sayın, Burhanettin Uysal'a bir sözümüz yok.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? İhale bedeli alttaki levhada yazıyor. İhale bedelinin üstüne ödenen 8.000.000 TL kimin cebinde..? Hüseyin Erer ve Rafet Vergili gibi bu işin asıl sorumluları ise, Karabük caddelerinde hala utanmadan ve sıkılmadan dolaşabiliyorlar ya...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

KARABÜK HALKI RAFET VERGİLİ'DEN AÇIKLAMA BEKLİYOR...!

KARABÜK HALKI RAFET VERGİLİ'DEN AÇIKLAMA BEKLİYOR...!
MHP Gn. Bşk. Devlet Bahçeli, başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN İLAMI YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar, dersiniz..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyalar neden hala çözülemiyor..? Yaklaşık 11 yıl süren bu davanın akıbeti ne oldu.? Zaman aşımına mı uğradı..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..?

ALTTAKİ FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..! BAŞKAN TANITIM YAPIYOR SADECE..!

ALTTAKİ  FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..!  BAŞKAN  TANITIM YAPIYOR SADECE..!
O aslında "İMAM HATİP" mezunu.. Yurt dışı gezilerine bayılıyor.. Masraflar belediye kasasından..AKP'li Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy resimde gördüğünüz gibi Japonya ziyaretinde oldukça keyifli görünüyor.. Japonya'nın çağdaş fahişeleri olarak tanınan GEYŞA'larla bu denli yakınlaşan NECDET AKSOY bu samimi görüntülerin perde arkasında ne olup bittiğini kamuoyuna açıklamalıdır. Müftülük yetkilileri bu görüntüler için "dinimizce caiz değil" ve "oldukça çirkin" yakıştırmasında bulundular...

100 EVLER KARŞILĞINDA YOLBULAN ve GÜLEÇ AİLESİNE NE VERİLDİ..!

100 EVLER KARŞILĞINDA YOLBULAN ve GÜLEÇ AİLESİNE NE VERİLDİ..!
Önce, o meydanı yerle bir etti. akabinde, "19 Ağustos 2010 günü meydanın inşaat alanında çay içeceğim" dedi. Ama, sözünde durmadı. Peki, Rafet Vergili imzaladığı bu anlaşma yada protokolün içeriğini Karabük kamuoyundan neden gizliyor dersiniz..!

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)