ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

29 Ocak 2012

DEMİR OPERASYONU'NUN GİZLİ TANIĞI NECDET AKSOY MU..?

Safranbolu Belediyesi merkezli Başlatılan "Demir Operasyonu" çerçevesinde  Mahkemeye sevk edilen 16 kişiden 11'i tutuklandı, 5 kişi serbest bırakıldı.

Karabük-Safranbolu merkezli 3 ilde, bir yemek firmasının "ihaleye fesat karıştırma", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek ile resmi belgede sahtecilik" yaptığı iddiasıyla düzenlenen "Demir" adlı operasyonda gözaltına alınan 16 kişiden 11'iu tutuklandı. 


Safranbolu'da faaliyet gösteren bir yemek firmasının "İhaleye fesat karıştırma", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek ile resmi belgede sahtecilik" yaptığı iddiasına ilişkin Safranbolu Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan soruşturma sonucu Karabük Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, 24 Ocak sabahı 'Demir' adlı operasyon yapmıştı. Operasyon çerçevesinde firma yetkilileri E.D., H.D., B.D. ve O.A.'nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı K.T., belediye çalışanlarından T.T., N.A., M.K., Şirinevler Devlet Hastanesi memurlarından B.G., Eskipazar Devlet Hastanesi memurlarından Ü.T., İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ş.Ü., eski Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı B.E., Trabzon'dan M.N., Ankara'dan Ş.U. ile D.A. ve U.K. isimli şahıslar göz altına alınmıştı.


72 saat süren sorgulamalarının ardından dün sabah Safranbolu Adliyesi'ne sevk edilen 16 kişi, burada 20 saat savcılık soruşturmasından geçtikten sonra, sabah 06.00'da tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 6 saat süren mahkeme sonrası M.K., B.G., T.T.., D.A. ve N.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, tutuklanan 11 kişi ise Karabük Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçtikten sonra cezaevine konuldu.

*** 
Karabük Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Safranbolu Savcısının yürüttüğü operasyon sonucunda gözaltına alınan 16 kişiden 11'i tutuklandı.Savcı yemek fabrikası sahiplerinin “Çıkar Amaçlı Örgüt Kurmak” diğer kamu görevlilerinin ise “İhaleye Fesat Karıştırmak” suçundan tutuklanmasını talep etti

Yaklaşık 72 saat süren emniyette ki ifade işlemlerinin ardından dün sabah Safranbolu Adliyesinde  savcı karşısına çıkan 16 kişinin sorgulama işlemleri bu sabah saatlerine kadar sürdü.Safranbolu Adliyesinde ki iki savcının nöbetleşe görev yaptığı sorgulamanın ardından şahıslardan Burhan-Erdal ve Hikmet D.’ın  “Çıkar Amaçlı Örgüt Kurmak” suçundan tutuklanması talep edildi.
Savcı diğer yandan; Safranbolu Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Bahattin E.,Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Kamil T.,Araç Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Ü.,Eskipazar Devlet Hastanesi personeli Ünal T.,Trabzon’dan operasyon çerçevesinde gözaltına alınan Metin N.,Ovacık’ta yemek fabrikası işletmeciliği yapan Uğur K.,Osman A. ve Şemsi U. ise “İhaleye Fesat Karıştırmak” suçundan tutuklanmasını talep etti

Bugün öğle saatlerine kadar süren duruşma sonucunda mahkeme savcının iddianamede ki talebine uydu ve bu 11 sanığı tutuklu yargılanmak üzere Soğuksu Cezaevine gönderdi

Diğer yandan mahkeme sonucunda; Tarık T.,Nevzat A.,Bülent G.,Durali A ve Mesut K.mahkeme tarafından serbest bırakıldı. 

NECDET AKSOY NİYE KONUŞMUYOR..
Tutuklananların arasında  Safranbolu Belediyesi eski Başkan Yardımcılarından  Bahattin Eroğlu'nun da bulunduğu iddia edilirken, bütün dikkatler Necdet Aksoy üzerinde yoğunlaşıyor.

Bu olay çerçevesinde, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un ise "Gizli Tanık" olarak ifade verdiği belirtilirken yetkililer tarafından bu doğrultuda bir açıklama yapılmaması dikkatlerden kaçmıyor.

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!
MHP lideri Devlet Bahçeli başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN YOLU, YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyaların akıbeti ne oldu..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..? Üstteki resmin üzerine TIKLA OKU..!

RAFET VERGİLİ ADLI SORUMSUZ KİŞİ, YILLARDIR ÇÜRÜYEN BU BİNANIN ZARARINI KARŞILAYACAK MI..?

RAFET VERGİLİ ADLI SORUMSUZ KİŞİ, YILLARDIR ÇÜRÜYEN BU BİNANIN ZARARINI KARŞILAYACAK MI..?
Bu yapı "Belediye Hizmet Binası" olarak 2007 yılında yapıldı. Rafet Vergili 2009 yılında "Belediye Başkanı olursam o binayı kullanmayacağım, oranın hastane olarak kullanılmasını sağlayacağım" demişti... O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı bu bina için.. Tam 7 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? Soruyoruz: BU BİNA RAFET VERGİLİ'NİN KENDİ MALI MÜLKÜ OLSAYDI, ÇÜRÜMEYE BIRAKIR MIYDI..? Karabük'ün sorumsuz Belediye Başkanı Rafet Vergili, "üzerinde tüyü bitmedik yetimin hakkı olan" bu binayı niye çürümeye terketti..? Bu işin hesabını nasıl verecek..? Hani, belediyenin 5 kuruşunu heba etmeyecek, tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyacaktın..? Bu binayı yıllar yılı çürümeye terketmenin bedeli ve 7 yıllık oluşan "Kamu Zararı" dileriz burnundan fitil fitil gelir.. Allah, bunun hesabını senden sorar elbette.. Yanına kar kalacağını zannetme.. Tüyü bitmedik yetimin hakkı var o binanın temelinde....! "tTUVALET BİLE OLMAZ" dediğin o binayı şimdi "VALİLİK BİNASI YAPALIM" derken hem Karabük halkı ile, hem de Valilik makamı ile dalga geçiyorsun.. Çürüyen aslında o bina değil, sensin ey ŞerrKpk..! Bu dünya hiçkimseye baki değil..

DEVLET BAHÇELİ, ASIL MHP'NİN KİRİNİ ve PİSLİĞİNİ NASIL TEMİZLEYECEK..?

Devlet Bahçeli konuşurken(TalkShow sergilerken) yanındakiler gülüyor.. Video'yu izleyin, siz de güleceksiniz.. Bahçeli'nin haline..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)