ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

29 Ocak 2012

DEMİR OPERASYONU'NUN GİZLİ TANIĞI NECDET AKSOY MU..?

Safranbolu Belediyesi merkezli Başlatılan "Demir Operasyonu" çerçevesinde  Mahkemeye sevk edilen 16 kişiden 11'i tutuklandı, 5 kişi serbest bırakıldı.

Karabük-Safranbolu merkezli 3 ilde, bir yemek firmasının "ihaleye fesat karıştırma", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek ile resmi belgede sahtecilik" yaptığı iddiasıyla düzenlenen "Demir" adlı operasyonda gözaltına alınan 16 kişiden 11'iu tutuklandı. 


Safranbolu'da faaliyet gösteren bir yemek firmasının "İhaleye fesat karıştırma", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek ile resmi belgede sahtecilik" yaptığı iddiasına ilişkin Safranbolu Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan soruşturma sonucu Karabük Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, 24 Ocak sabahı 'Demir' adlı operasyon yapmıştı. Operasyon çerçevesinde firma yetkilileri E.D., H.D., B.D. ve O.A.'nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı K.T., belediye çalışanlarından T.T., N.A., M.K., Şirinevler Devlet Hastanesi memurlarından B.G., Eskipazar Devlet Hastanesi memurlarından Ü.T., İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ş.Ü., eski Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı B.E., Trabzon'dan M.N., Ankara'dan Ş.U. ile D.A. ve U.K. isimli şahıslar göz altına alınmıştı.


72 saat süren sorgulamalarının ardından dün sabah Safranbolu Adliyesi'ne sevk edilen 16 kişi, burada 20 saat savcılık soruşturmasından geçtikten sonra, sabah 06.00'da tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 6 saat süren mahkeme sonrası M.K., B.G., T.T.., D.A. ve N.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, tutuklanan 11 kişi ise Karabük Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçtikten sonra cezaevine konuldu.

*** 
Karabük Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile Safranbolu Savcısının yürüttüğü operasyon sonucunda gözaltına alınan 16 kişiden 11'i tutuklandı.Savcı yemek fabrikası sahiplerinin “Çıkar Amaçlı Örgüt Kurmak” diğer kamu görevlilerinin ise “İhaleye Fesat Karıştırmak” suçundan tutuklanmasını talep etti

Yaklaşık 72 saat süren emniyette ki ifade işlemlerinin ardından dün sabah Safranbolu Adliyesinde  savcı karşısına çıkan 16 kişinin sorgulama işlemleri bu sabah saatlerine kadar sürdü.Safranbolu Adliyesinde ki iki savcının nöbetleşe görev yaptığı sorgulamanın ardından şahıslardan Burhan-Erdal ve Hikmet D.’ın  “Çıkar Amaçlı Örgüt Kurmak” suçundan tutuklanması talep edildi.
Savcı diğer yandan; Safranbolu Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Bahattin E.,Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Kamil T.,Araç Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Ü.,Eskipazar Devlet Hastanesi personeli Ünal T.,Trabzon’dan operasyon çerçevesinde gözaltına alınan Metin N.,Ovacık’ta yemek fabrikası işletmeciliği yapan Uğur K.,Osman A. ve Şemsi U. ise “İhaleye Fesat Karıştırmak” suçundan tutuklanmasını talep etti

Bugün öğle saatlerine kadar süren duruşma sonucunda mahkeme savcının iddianamede ki talebine uydu ve bu 11 sanığı tutuklu yargılanmak üzere Soğuksu Cezaevine gönderdi

Diğer yandan mahkeme sonucunda; Tarık T.,Nevzat A.,Bülent G.,Durali A ve Mesut K.mahkeme tarafından serbest bırakıldı. 

NECDET AKSOY NİYE KONUŞMUYOR..
Tutuklananların arasında  Safranbolu Belediyesi eski Başkan Yardımcılarından  Bahattin Eroğlu'nun da bulunduğu iddia edilirken, bütün dikkatler Necdet Aksoy üzerinde yoğunlaşıyor.

Bu olay çerçevesinde, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un ise "Gizli Tanık" olarak ifade verdiği belirtilirken yetkililer tarafından bu doğrultuda bir açıklama yapılmaması dikkatlerden kaçmıyor.

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK BU BİNA ÇÜRÜYOR..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK  BU  BİNA  ÇÜRÜYOR..!
Bu bina, 2007 yılında Hüseyin Erer döneminde Karabük Belediyesi Hizmet Binası olarak yapıldı. O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı. Üzerinde, "TIP FAKÜLTESİ" levhası var ama, tam 5 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Burada, Karabük Üniversitesi'nin başarılı rektörü Sayın, Burhanettin Uysal'a bir sözümüz yok.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? İhale bedeli alttaki levhada yazıyor. İhale bedelinin üstüne ödenen 8.000.000 TL kimin cebinde..? Hüseyin Erer ve Rafet Vergili gibi bu işin asıl sorumluları ise, Karabük caddelerinde hala utanmadan ve sıkılmadan dolaşabiliyorlar ya...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

KARABÜK HALKI RAFET VERGİLİ'DEN AÇIKLAMA BEKLİYOR...!

KARABÜK HALKI RAFET VERGİLİ'DEN AÇIKLAMA BEKLİYOR...!
MHP Gn. Bşk. Devlet Bahçeli, başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN İLAMI YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar, dersiniz..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyalar neden hala çözülemiyor..? Yaklaşık 11 yıl süren bu davanın akıbeti ne oldu.? Zaman aşımına mı uğradı..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..?

ALTTAKİ FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..! BAŞKAN TANITIM YAPIYOR SADECE..!

ALTTAKİ  FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..!  BAŞKAN  TANITIM YAPIYOR SADECE..!
O aslında "İMAM HATİP" mezunu.. Yurt dışı gezilerine bayılıyor.. Masraflar belediye kasasından..AKP'li Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy resimde gördüğünüz gibi Japonya ziyaretinde oldukça keyifli görünüyor.. Japonya'nın çağdaş fahişeleri olarak tanınan GEYŞA'larla bu denli yakınlaşan NECDET AKSOY bu samimi görüntülerin perde arkasında ne olup bittiğini kamuoyuna açıklamalıdır. Müftülük yetkilileri bu görüntüler için "dinimizce caiz değil" ve "oldukça çirkin" yakıştırmasında bulundular...

100 EVLER KARŞILĞINDA YOLBULAN ve GÜLEÇ AİLESİNE NE VERİLDİ..!

100 EVLER KARŞILĞINDA YOLBULAN ve GÜLEÇ AİLESİNE NE VERİLDİ..!
Önce, o meydanı yerle bir etti. akabinde, "19 Ağustos 2010 günü meydanın inşaat alanında çay içeceğim" dedi. Ama, sözünde durmadı. Peki, Rafet Vergili imzaladığı bu anlaşma yada protokolün içeriğini Karabük kamuoyundan neden gizliyor dersiniz..!

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)