ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

DEVLET BAHÇELİ, ASIL MHP'NİN KİRİNİ ve PİSLİĞİNİ NASIL TEMİZLEYECEK..?

Devlet Bahçeli konuşurken(TalkShow sergilerken) yanındakiler gülüyor.. Video'yu izleyin, siz de güleceksiniz.. Bahçeli'nin haline..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!
MHP lideri Devlet Bahçeli başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN YOLU, YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyaların akıbeti ne oldu..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..? Üstteki resmin üzerine TIKLA OKU..!

04 Şubat 2012

MEDİKAR HASTANESİ, ÇOK YILDIZLI HOTEL GİBİ...!

 Karabük’ün ilk özel Hastanesi olan Medikar Hastanesi beş yıldızlı otel konforu ile göz doldururken, uzman kadrosu ile birçok alanda ilkleri gerçekleştirecek. Hastanede şeker hastaları için göz lazeri, göz anjiyosu yapılırken, şaşılık merkezi de bulunuyor.

 Özel Medikar Hastanesi kapılarını basına açtı. Hastane konferans salonunda basına slayt eşliğinde geniş bilgilendirme yapan Hastane Başhekimi Dr. Adem Kar, daha sonra basın mensuplarına hastaneyi gezdirdi. Tüm ayrıntıların düşünüldüğünü hastanede nerdeyse insanın hasta olası geliyor.
              Şeker hastalarının Ankara gitmesine gerek yok…
Şeker hastalarının artık Lazer tedavisi için Ankara’ya gitmesine gerek kalmayacak. Artık şeker hastaları lazer tedavisini Medikar hastanesinde yaptırabilecekler. Diğer yandan Hastanede bulunan şaşılık merkezi, bu türde göz rahatsızlığı olan hastalara hizmet sunacak.
            Hastanede sadece lazer değil, Göz anjiyosu da yapılıyor.
              BEYİN ANJİYOSUNDA YAPILIYOR 
Hastanede beyin anjiyosu da gerçekleştiriliyor. Artık bu yönde sorunları olanlarda Ankara’ya gitmek yerine Hastaneden yararlanabilecek. Her türlü kalp Ameliyatının da yapıldığı hastanede, ilk kalp ameliyatı da geçtiğimiz günlerde yapıldı.
            Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi        
       Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde Ortodontist, Pedodonti çene cerrahisi konusunda hizmet veriliyor. Bilindiği gibi Ankara’da dişle ilgili randevu almak çok zor. Özellikle çocuklarda küçük yaşlarda görülen ağız ve diş sağlığı ile ilgili konularda Ankara’ya sevkler yapılıyor.
            Hastanenin istihdama da katkı yaptığını belirten Başhekim Dr. Adem Kar, “ Hastanemizde 440 kişi çalışıyor. Bu rakamı eş ve çocukla düşündüğünüzde Hastanemiz 1000 kişiye ekmek kapısı oldu. İlimizde toplamda hastanelerde 650 yatak var. Biz ilave 167 yatak katkısı yaptık. 25 Makineden oluşan hemodiyaliz merkezimiz, felçli hastalarımız içir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, yine Sanayi kenti olmamız dolayısıyla en çok gerek duyulan el cerrahisi hastanemizde var” dedi
           
            YOL SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Hastanenin en büyük problemlerinden biri. Yol sorunu, bu konuda Karayolları ile, belediye ve Valilik ile gerekli görüşmeleri yaptıklarını belirten Başhekim Kar, toplayıcı yan yol çalışması yapılacağını söyledi.
            Hastanede Dahiliye yoğun bakım, Kroner yoğun bakım, Cerrahi yoğun bakım, Kalp cerrahisi yoğun bakım ve yeni doğan yoğum bakım olmak üzere 34 yataklı yoğun bakım servisi bulunuyor.
            Kar son olarak Hastanenin Karabük başta olmak üzere Zonguldak, Bartın, Kastamonu ile ve ilçelerini kapsayan 1 milyon 350 bin nüfusa hitap edeceğini belirterek “Karabük'te yaptığımız fizibilite sonucunda 220 bin nüfusun 70 bini emekli ve emekli eşi. Buda asgari ücrete tekabül eden gelir grubunda. 26 bin kişi çalışan ortalama 700 ila bin TL gelir grubuna sahip. 7 bin esnaf var bunun bin tane bin ila bin 500 civarında gelir grubuna sahip. Burada bizlerde fakir ya da memur aileleri çocuklarıyız. Aslında bizim için burası bir hayaldi. Kentteki sanayici ve iş adamları güçleri nispetinde destek ve sponsor olarak bu tesisin bugünlere gelemsine katkı sağladılar. Hiç kimseyi kapıdan hizmet alamadım diye geri çevirmenin nasıl olacağını düşünerek makul fiyatlar belirledik. Eğer daha somut olarak ifade etmek istersek 15 TL muayene farkı ile muayene olacak bütün tetkiklerini yaptıracak filmlerini çektirecek. Tomografi ve Mr'da sadece çok cüzi bir fark var. Bütün bunlara ödeyeceği fiyat yatmayacaksa emekli için 15 TL. Nüfusa göre bakıldığında bir yıl içinde Türkiye'de hastaneye başvuru oranı 3.8, Avrupa Birliği ülkelerinde 5.7, Karabük'te ise 5.3 oranında. Biz istesekte halkımızdan çok ciddi farklarla bu sağlık hizmetini sunamayız. Bizim isteğimiz burası bir işletme olarak kendini idame ettirsin, bir şekilde finansal sorumluluğunu yerine getirsin. 5 yılda kendini amorte edeceğine 9-10 yılda etsin. Yeterki sağlık hizmeti almaya gelen vatandaşımız Allah Razı olsun desin."

KARABÜK'TE YENİLGİNİN FATURASINI KİM ÖDEYECEK..?

KARABÜK'TE YENİLGİNİN FATURASINI  KİM ÖDEYECEK..?
Siyasetin başarısız aktörleri: Timurçin Saylar, İsmail Altınöz... İstifa edecekler mi..?Güvenilir kaynaklardan bize ulaşan bilgilere göre, Karabük'te 1 milletvekilini MHP'ye kaptıran Ak Parti İl Teşkilatı bu başarısızlığının faturasını ağır ödeyecek. Önümüzdeki günlerde görevden alınacaklar.. Yaklaşık 7 yıl bu partinin bayrağını yere düşürmeyen, Ak Parti'nin başını öne eğdirmeyen Ömer Ayar'a selam olsun..25 Haziran 2015

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK BU BİNA ÇÜRÜYOR..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK  BU  BİNA  ÇÜRÜYOR..!
Bu bina, 2007 yılında Hüseyin Erer döneminde Karabük Belediyesi Hizmet Binası olarak yapıldı. O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı. Üzerinde, "TIP FAKÜLTESİ" levhası var ama, tam 5 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Burada, Karabük Üniversitesi'nin başarılı rektörü Sayın, Burhanettin Uysal'a bir sözümüz yok.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? İhale bedeli alttaki levhada yazıyor. İhale bedelinin üstüne ödenen 8.000.000 TL kimin cebinde..? Hüseyin Erer ve Rafet Vergili gibi bu işin asıl sorumluları ise, Karabük caddelerinde hala utanmadan ve sıkılmadan dolaşabiliyorlar ya...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

ALTTAKİ FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..! BAŞKAN TANITIM YAPIYOR SADECE..!

ALTTAKİ  FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..!  BAŞKAN  TANITIM YAPIYOR SADECE..!
O aslında "İMAM HATİP" mezunu.. Yurt dışı gezilerine bayılıyor.. Masraflar belediye kasasından..AKP'li Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy resimde gördüğünüz gibi Japonya ziyaretinde oldukça keyifli görünüyor.. Japonya'nın çağdaş fahişeleri olarak tanınan GEYŞA'larla bu denli yakınlaşan NECDET AKSOY bu samimi görüntülerin perde arkasında ne olup bittiğini kamuoyuna açıklamalıdır. Müftülük yetkilileri bu görüntüler için "dinimizce caiz değil" ve "oldukça çirkin" yakıştırmasında bulundular...

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)