ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

DEVLET BAHÇELİ, ASIL MHP'NİN KİRİNİ ve PİSLİĞİNİ NASIL TEMİZLEYECEK..?

Devlet Bahçeli konuşurken(TalkShow sergilerken) yanındakiler gülüyor.. Video'yu izleyin, siz de güleceksiniz.. Bahçeli'nin haline..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!
MHP lideri Devlet Bahçeli başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN YOLU, YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyaların akıbeti ne oldu..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..? Üstteki resmin üzerine TIKLA OKU..!

17 Şubat 2012

RAFET VERGİLİ NEYİN PEŞİNDE..?


  BİR OPERASYONUN PERDE ARKASI..

Karabük Belediyesi ve Karabük Eğitimi Geliştirme Derneği- KARED bünyesinede gerçekleştirilen yolsuzluk  operasyonunun  yankıları sürüyor.
Karabük Savcılarının talimatıyla polis ve jandarma işbirliği ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen  bir dizi operasyon kapsamında önce Karabük Eğitimi Geliştirme Derneğine, ardından da Karabük Belediyesi’ne baskın gerçekleştirildi.

Bize ulaşan bilgilere göre,
Bu operasyonlar kapsamında öncelikle sembolik olarak gözaltına alındığı bildirilen yaklaşık 50 kişinin ifadeleri alındı. Adı geçen derneğin yönetici ve çalışanlarından oluşan bu 50 kişi, daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Bu işin en ilginç yanı Karabük Belediyesi’nden ve Kared’den  alınan onlarca ihale dosyasının incelenmek üzere adli makamlara teslim edildiği yönünde…
Anlaşılan o ki, şikayet konusu olan ihalelerdeki yolsuzluk iddiaları araştırılacak ve soruşturulacak. Akabinde de Savcılık ortaya konan iddiaların ışıgında gerekli görürse bir “iddianame” hazırlayacak. İddianameye dayanak teşkil eden gerekçelerini ortaya koyacak. Daha sonra, şüpheli sanıkları mahkemeye çağıracak.

Durum böyle…
Elde ettiğimiz bilgilere göre, Savcılık bu soruşturmaya dayanak teşkil edecek  oldukça geçerli bilgi ve  belgeye sahip…
Aksi, zaten düşünülemezdi.
Öyle olmasaydı zaten, bu operasyon gerçekleştirilmezdi… 50 kişi birden gözaltına alınmazdı… Karabük Belediyesi ve Kared raflarındaki birtakım ihale dosyalarına el konulmazdı..

Baksanıza, operasyon başlar başlamaz Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ayağa fırladı.
Hemen oraya buraya telefonlar yağdırdı.
Yürüyün 3 Nisan Polis Merkezi’nin önüne..!
Peki, ya sonra..?
Ya, “Bursumuza uzanan eller kırılsın” diye bağıran şakşakçılara ne demeli..?
Kimsenin öğrencilerin bursu ile ilgili bir şey yaptığı yok ki..
Burs  yada otopark gelirlerine dokunan da yok..
O halde bu feryat niye..?

Oracıkta, Rafet Vergili’nin gözüne girmeye, ona yaranmaya çalışan yüzleri de  gördük..
Hep aynı kişiler… Rafet Vergili’den “cukka”lanan aynı grubun tayfaları..
Elbette ki, işin burasında Karabük İl Başkanı Sayın Metin Demirel’e yada eski İl Başkanı Nurhan Barışkan’a  bir sözümüz yok.. MHP İl Başkanı olarak orada bulunmalarından daha doğal bir şey olamaz zaten..
Bizim burada sözünü ettiklerimiz kendilerini tanıyor zaten..

3 Nisan Polis Merkezi’nin altında bir basın açıklaması yapmaya çalışan Rafet Vergili’nin ağzından çıkan “Biz Karabük’te mafyayı ortadan kaldırdık” sözleri ise oldukça ilgi çekiciydi..!
Doğrusu merak ettik..
Otopark işletmeciliği yapan bir Belediye Başkanı, nasıl oluyor da bir kente mafyayı ortadan kaldırabiliyor..?
Kim yada kimlerden teşekkül ediyormuş bu mafya..?
Nasıl ve hangi güçlerle ortadan kaldırmış..?
Karabük emniyet güçlerinin bilmediği ama Rafet Vergili’nin bildiği birtakım yapılanmalar mı varmış, bu şehirde..?

Bu konuşmaları duyan da der ki, o şehirde Emniyet birimleri ne güne duruyor da, bir Belediye Başkanı “Biz  bu şehirde mafyayı ortadan kaldırdık” diye açıklamalar yapabiliyor.

İnsanlar böyle düşünmez m..?
Başkan Vergili’nin bu konuya açıklık getirmesini dilerim..
Bu  vesileyle Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye  Medya7 olarak bir soru sormak isteriz.
Medya7 olarak, bir süredir KordonPark  kıyısını  kendilerine yurt edinen onun bunun köpeklerinden, kancıklarından söz ediyoruz. Bu köpeklerin dizginlenmesinden, boyunlarına tasma takılmasından yada  gözetim altına alınmalarının gerektiğinden söz ediyoruz.
Aldığımız duyumlara göre, bu kancık köpekler oradaki bir Cafeterya/Restoran’tan beslenir olmuşlar.
O alandaki  mekanların sahibi Karabük Belediyesi olduğuna göre….
Çok yakından tanışıyorlar.

Sahi, mafya derken yada daha anlamlı bir deyimle “şehir eşkiyası” derken  bu aşağılık insan müsveddelerini mi, kastediyorsunuz acaba..?
Cevabınız…!!!

Neyse, 
Sayın Belediye Başkanına bir önerimiz olcak.
Gelin bu, Karabük Eğitimi Geliştirme Derneği’ni Karabük Üniversitesi’nin başarılı Rektörü Burhanettin Uysal’a devredin. O da, kendi hocalarıyla, öğretim üyeleri ile birlikte bu işi pekala koordine eder.
Bakın, o zaman sizin de başınız ağrımaz değil mi..?
Kimse de ortaya çıkıp, "Karabük Belediye Başkanı Otopark İşletmeciliği yapıyor” demez o zaman..
Bu dernekle ilgili ardı arkası kesilmeyen “şaibe” dedikoduları  o zaman  biter..
“Yahu, bu derneğin yönetiminde 1 tane  öğretmen yada öğretim görevlisi niye yok” diyenlerin sesi kesilir.
Sahi, niye yok..?
Avukatınız orada..  Fabrikalarınızın muhasebecisi orada..  Müdürü orada.. Medya danışmanınız orada.. İş adamı orada.. Muhtar N. Müsellim orada..!!!!
Garip değil mi..?

Siz, Karabük Belediye Başkanlığı'nın kontrolünde, otopark gelirlerini ve diğer birtakım yapılan bağışları değerlendiren Karabük  Eğitimi Geliştirme Derneği adı altında bir dernekkuracaksınız..
Ancak, ne hikmettir ki,  kuruluşundan bu yana bu derneğin yönetiminde bir tane öğretmen yada öğretim görevlisi  olmayacak..!!!
Öyle mi..
Peki, niye acaba..?
Sayın, Rafet Vergili, var mı bir cevabınız….

Şimdi, Rafet Vegili ortalığı ayağa kaldırıyor. Bu  operasyon vesilesiyle MHP Genel Merkezi’nden arayanları yalan yanlış bilgilendiriyor.
Bu operasyonu, sanki  MHP’nin siyasi kimliğine yapılmış gibi göstermeye çalışıyor.

Daha düne kadar, her fırsatta kamuoyuna “AKP’den teklif aldım. Geçerim ha…”  mesajları veren, AKP Karabük milletvekili Mehmet A. Şahin’in yörüngesinden ayrılmayan, ona yaranmak için Ovacık ilçesine maddi/ manevi desteğini esirgemeyen Sayın Vergili birdenbire en iyi MHP’li oluverdi işte..

Daha düne kadar kardeşi Gültekin Vergili ile birlikte yolsuzluk ve dolandırıcılıktan yargılanan, bu doğrultuda mahkemeleri devam eden Sayın Rafet Vergili, şimdi ortaya çıkmış bas bas bağırıyor, ortalığı ayağa kaldırıyor.. Hak’tan, adaletten, erdemli olmaktan ve dürüstlükten söz ediyor..
Ne ala memleket değil mi, ey sevgili okur..!!!!

İki de bir ortaya çıkıp, “ben kendi aracımı kullanıyorum, maaş almıyorum, çay paramı bile kendi cebimden ödüyorum” demesi yok mu…
O saydığı harcamaların aslında nereden ve nasıl karşılandığını herkes biliyor.
Kaldı  ki, ikide bir bu fedakarlığını(!)  Karabük halkının suratına çarpması, ona buna bu doğrultuda yazılar yazdırması  bu işin artık cılkını çıkardı.
Neyse…
Yazacak, konuşacak o kadar çok şey var ki..!

Son olarak, bize intikal eden bir bilgiyi sizlere aktaralım. Bu bilgi Rafet Vergili’ye çok yakın bir kaynaktan bize ulaştırılmıştır. 
Sayın Vergili yanındaki bir adamına Karabük Adliyesi’nde görev yapan Asım Ekren isimli  bir Cumhuriyet Savcısı’ndan söz etmiş. 
İfade edildiği üzere, aynen şöyle demiş: “Bu savcı Karabük’e 2011’de geldi. 2012’de de geldiği yere  göndermesini biliriz.”

Rafet Vergili’nin bu şekilde sözler sarfettiği iddia ediliyor.
Bu sözlerin ne anlama geldiğini, doğrusu biz çözemedik.  Kendisi zaten “bu işin peşini bırakmayacağım” diyor ya…
Tehdit edercesine..
Bakın, neler söylemiş…
Konuyla ilgili Belediye Toplantı Salonunda basın açıklaması yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, derneğin 400 öğrenciye burs vermekten başka hiç bir amacının olmadığını, ve bu amaçlarından kimsenin kendilerini vazgeçiremeyeceğini söyledi.

Bu operasyonun tamamen kendileri sindirme ve tahrip etmeye yönelik olduğunu savunan Vergili, şöyle dedi:''İhaleye fesat karıştırmaktan soruşturma açan Cumhuriyet Savcısı hangi gerekçeyle gariban işçiyi aç susuz gözaltına alıyor. Karabük'ün sayılı esnaflarının yatak odalarına kadar belge arama bahanesiyle girebiliyor. Bulduğu belge varsa açıklasın. Bulabildiği belge varsa açıklasın. İhaleye fesat karıştıran 50 çalışan mı? yoksa bu operasyona sebep olan savcılık kaleminde çalışan mı? 12 Eylül mahkemelerinde bu şekilde suçlamalar, yargılamalar yoktu. Bizde Mit Müsteşarı gibi yargılanmak istiyoruz. Biz daha önceki belediye yönetimiyle ilgili defalarca basın üzerinden suç duyurusunda bulunduk hangisi için soruşturma açıldı. Eğitime destek belediyenin asli görevlerindendir. Yapılacak soruşturma, yargılamaya güvenim yoktur. Suç işlemek için hiçbir iş yapmadı. 81 vilayet içinde rüşvet, adam kayırma olmayan tek belediye Karabük Belediyesidir. Bizim 2 yıl daha görev süremiz var. Kimse bizi sindiremez. Biz halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Bugün neden başsavcı bu işe müdahil olmuyor anlamış değiliz. Ben bu işin sonuna kadar takipçisi olacağım. 30 yıl sürse de bu işin peşini bırakmayacağım.''

Sayın Vergili'nin psikolojisi bozuk gibi..
Gördüğümüz kadarıyla vücut kimyası da, iyi sinyaller vermiyor.
Verip veriştiriyor, bağırıp çağırıyor...
AKP'ye..
Adalet Bakanlığına...
Karabük'teki geçmiş belediye yönetimlerine...

Ne diyelim..? 
Yarın ne olacağını, kimin ne üzere ve ne hal üzere olacağını ancak Allah, bilir.
Gerisi hikaye...
Ancak, bire bir karşılaştığımız ve yaşadığımız herşeyden birtakım dersler çıkarmamız gerekir, diye düşünüyorum.
Gün gelir, adalet bir gün herkese lazım olabilir.
İbret alana...

Mete  A. BAYRAK - Medya7KARABÜK'TE YENİLGİNİN FATURASINI KİM ÖDEYECEK..?

KARABÜK'TE YENİLGİNİN FATURASINI  KİM ÖDEYECEK..?
Siyasetin başarısız aktörleri: Timurçin Saylar, İsmail Altınöz... İstifa edecekler mi..?Güvenilir kaynaklardan bize ulaşan bilgilere göre, Karabük'te 1 milletvekilini MHP'ye kaptıran Ak Parti İl Teşkilatı bu başarısızlığının faturasını ağır ödeyecek. Önümüzdeki günlerde görevden alınacaklar.. Yaklaşık 7 yıl bu partinin bayrağını yere düşürmeyen, Ak Parti'nin başını öne eğdirmeyen Ömer Ayar'a selam olsun..25 Haziran 2015

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK BU BİNA ÇÜRÜYOR..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK  BU  BİNA  ÇÜRÜYOR..!
Bu bina, 2007 yılında Hüseyin Erer döneminde Karabük Belediyesi Hizmet Binası olarak yapıldı. O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı. Üzerinde, "TIP FAKÜLTESİ" levhası var ama, tam 5 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Burada, Karabük Üniversitesi'nin başarılı rektörü Sayın, Burhanettin Uysal'a bir sözümüz yok.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? İhale bedeli alttaki levhada yazıyor. İhale bedelinin üstüne ödenen 8.000.000 TL kimin cebinde..? Hüseyin Erer ve Rafet Vergili gibi bu işin asıl sorumluları ise, Karabük caddelerinde hala utanmadan ve sıkılmadan dolaşabiliyorlar ya...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

ALTTAKİ FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..! BAŞKAN TANITIM YAPIYOR SADECE..!

ALTTAKİ  FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..!  BAŞKAN  TANITIM YAPIYOR SADECE..!
O aslında "İMAM HATİP" mezunu.. Yurt dışı gezilerine bayılıyor.. Masraflar belediye kasasından..AKP'li Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy resimde gördüğünüz gibi Japonya ziyaretinde oldukça keyifli görünüyor.. Japonya'nın çağdaş fahişeleri olarak tanınan GEYŞA'larla bu denli yakınlaşan NECDET AKSOY bu samimi görüntülerin perde arkasında ne olup bittiğini kamuoyuna açıklamalıdır. Müftülük yetkilileri bu görüntüler için "dinimizce caiz değil" ve "oldukça çirkin" yakıştırmasında bulundular...

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)