ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

11 Nisan 2012

KARABÜK'TE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK..!

Değişen bir şey yok ki..
Karabük SMMMO Başkanı Hüseyin Eken yeni teşvik paketini değerlendirdi. Eken, Karabük’ün yine kaybettiğini belirterek “ Karabük’e yine bir şey yok” dedi
Karabük SMMMO Başkanı Hüseyin Eken yeni teşvik paketini değerlendirdi. Eken, Karabük’ün yine kaybettiğini belirterek “ Karabük’e yine bir şey yok” dedi
            2004 yılında çıkan 5084 sayılı teşvik yasasından Karabük’ü çevreleyen tüm illerin yararlandığını fakat Karabük’ün yararlanamadığını, Karabük’ün o dönem kan kaybettiğini belirten Eken “ Karabük’te 2004 yılında en büyük kaybını verdi. Onlarca tekstil fabrikası çevre illere gitti. Çünkü çevre illerde teşvikle gelen cazip avantajlar vardı. Ne vardı, vergi muafiyeti, sigorta primi indirimi, elektrik yüzde elli daha ucuz, ve bunun gibi bir çok avantajlar. Böyle olunca Karabük’te 6 binin üzerinde genç işsiz kaldı. Fabrikalardan geriye ise tekstil mezarlıkları kaldı.Karabük hak ettiğini dünde alamadı, bugünde” dedi
            2009 yılında çıkan Teşvik yasası ile Karabük’ün yine 3. bölgede yer aldığını hatırlatan ve mukayese yapan Eken, “ değişen bir şey yok. Karabük’ün kazanımı yok, kaybettiği çok” dedi.
            Eken “ harita üzerinden bakıldığında biz bir Samsun, bir Trabzon’la aynı kategoride yer alıyoruz. Stratejik yatırımlardan bahsediliyor. Stratejik yatırımlar hangi bölgede olursa teşvik alacak deniyor, ama yatırımcı şurada bir düzce varken, limana ve diğer unsurlara yakın iller varken niye gelip Karabük’e yatırım yapsın”dedi.
            Daha öncede teşviklerle ilgili çok sayıda açıklama yaptıklarını, sürekli vekillere dosya verdiklerini dile getiren Eken, “Karabük için çok çıkan yasa büyük bir talihsizlik” dedi.

*** 
Kaybetmeye Devam!!…

SONUÇ FİYASKO..!!  Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili iki gün önce düzenlediği toplantıda güya "Karabük'te Büyük Değişim"i anlatacaktı. Sonuç: Fiyasko..! Çünkü, Karabük'te değişen bir şey yok ki, neyi anlatsın..?
 
Yeni Teşvik Yasası ile Karabük yine kaybetti. Kastamonu, Bartın, Zonguldak 4. Bölgede yer alırken, Çankırı 5. Bölgede yer aldı. Karabük’ün önü bu şekilde bir kez daha kapanırken, Sivil Toplum Örgütlerinin ve odaların suskunluğuna anlam verilemiyor. Diğer yandan Teşvik yasası çıkalı günler olmasına rağmen AK Parti Karabük Milletvekillerinden ses yok.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız bazı çevreler Karabük’ün yine yatırım çöplüğüne döneceğini, yatırımcının da cazip bölgelere kayacaklarını, Karabük’ün bu teşvik yasası ile adeta bir kez daha cezalandırıldığının altını çizdiler
                                -----------------------------
 
Yeni teşvik yasası geçtiğimiz hafta açıklandı. Karabük bir umut yeni teşvik paketini gözetlerken, yine paketten Karabük’e hayal kırıklığı çıktı.
            5084 sayılı teşvikle, Karabük’teki tüm yatırımlar komşu illere kayarken, o tarihte Karabük’te bulunan 32 tekstil fabrikası teşvikten yararlanan komşu illere taşınmıştı. Karabük büyük bir potansiyelini o tarihte kaybederken, şimdi ise o firmalardan geriye “tekstil mezarlıkları” diyebileceğimiz atıl binalar kaldı.
            Dokuz yıldır iktidar partisine oy veren Karabük, verdiğin karşılığını alamazken, son teşvik paketiyle de Karabük’ün tekrar mağdur edilmesi, “Karabük bunu hak edecek ne yaptı” sorusunu akla getiriyor.
                    STK UYUYOR MU?
Tüm bu gelişmeler yaşanırken Karabük’teki ne bir sivil toplum örgütlerinden ne de odadan yeni teşvikle ilgili açıklama gelmedi. STÖ bu sessizliği “ kaderime razıyız” anlamı çıkarırken, diğer yandan “siyasi kaygılar mı” var mı düşüncesi de akla geliyor.
                       TSO’dan Açıklama Bekleniyor
Daha önceki Teşvik yasalarını sürekli eleştiren ve iki yıl önce Sanayi bakanı Zafer çağlayan’ın Karabük ziyareti sırasında sert eleştiriler yaparak Karabük’ün hakkının verilmesini isteyen ve Teşvik diye bağıran TSO Başkanı Pehlivan Baylan’ın daha sonra çark ederek teşvik konusunda iyimserliğini ortaya koyması eleştirilere konu olmuştu. Yeni yasayla birlikte Baylan'ın konuya nasıl bir açıklama getireceği merak ediliyor.
                      Önümüz Tıkandı..
 Kastamonu, Bartın, Zonguldak 4. Bölgede yer alırken ( daha öncede 4. bölgede yer almışlardı) Çankırı bu illerin yanı sıra Karabük’ü de sollayarak 5. Bölgede yer aldı. Şu anda en avantajlı Çankırı görünürken, son beş yılda önemli yatırımlar alan Çankırı’nın daha çok yatırım alacağına kesin gözüyle bakılıyor.
             Bazı kesimler yeni teşvik yasasını adil bulmazken, Ak Parti Karabük milletvekillerinin konuyla ilgili yapacakları açıklama merakla bekleniyor.

 http://www.karabukhaber.com.tr/

--------------------------------------------------------------------

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!
MHP lideri Devlet Bahçeli başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN YOLU, YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyaların akıbeti ne oldu..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..? Üstteki resmin üzerine TIKLA OKU..!

RAFET VERGİLİ ADLI SORUMSUZ KİŞİ, YILLARDIR ÇÜRÜYEN BU BİNANIN ZARARINI KARŞILAYACAK MI..?

RAFET VERGİLİ ADLI SORUMSUZ KİŞİ, YILLARDIR ÇÜRÜYEN BU BİNANIN ZARARINI KARŞILAYACAK MI..?
Bu yapı "Belediye Hizmet Binası" olarak 2007 yılında yapıldı. Rafet Vergili 2009 yılında "Belediye Başkanı olursam o binayı kullanmayacağım, oranın hastane olarak kullanılmasını sağlayacağım" demişti... O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı bu bina için.. Tam 7 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? Soruyoruz: BU BİNA RAFET VERGİLİ'NİN KENDİ MALI MÜLKÜ OLSAYDI, ÇÜRÜMEYE BIRAKIR MIYDI..? Karabük'ün sorumsuz Belediye Başkanı Rafet Vergili, "üzerinde tüyü bitmedik yetimin hakkı olan" bu binayı niye çürümeye terketti..? Bu işin hesabını nasıl verecek..? Hani, belediyenin 5 kuruşunu heba etmeyecek, tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyacaktın..? Bu binayı yıllar yılı çürümeye terketmenin bedeli ve 7 yıllık oluşan "Kamu Zararı" dileriz burnundan fitil fitil gelir.. Allah, bunun hesabını senden sorar elbette.. Yanına kar kalacağını zannetme.. Tüyü bitmedik yetimin hakkı var o binanın temelinde....! "tTUVALET BİLE OLMAZ" dediğin o binayı şimdi "VALİLİK BİNASI YAPALIM" derken hem Karabük halkı ile, hem de Valilik makamı ile dalga geçiyorsun.. Çürüyen aslında o bina değil, sensin ey ŞerrKpk..! Bu dünya hiçkimseye baki değil..

DEVLET BAHÇELİ, ASIL MHP'NİN KİRİNİ ve PİSLİĞİNİ NASIL TEMİZLEYECEK..?

Devlet Bahçeli konuşurken(TalkShow sergilerken) yanındakiler gülüyor.. Video'yu izleyin, siz de güleceksiniz.. Bahçeli'nin haline..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)