ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

DEVLET BAHÇELİ, ASIL MHP'NİN KİRİNİ ve PİSLİĞİNİ NASIL TEMİZLEYECEK..?

Devlet Bahçeli konuşurken(TalkShow sergilerken) yanındakiler gülüyor.. Video'yu izleyin, siz de güleceksiniz.. Bahçeli'nin haline..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!
MHP lideri Devlet Bahçeli başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN YOLU, YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyaların akıbeti ne oldu..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..? Üstteki resmin üzerine TIKLA OKU..!

11 Nisan 2012

KARABÜK'TE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK..!

Değişen bir şey yok ki..
Karabük SMMMO Başkanı Hüseyin Eken yeni teşvik paketini değerlendirdi. Eken, Karabük’ün yine kaybettiğini belirterek “ Karabük’e yine bir şey yok” dedi
Karabük SMMMO Başkanı Hüseyin Eken yeni teşvik paketini değerlendirdi. Eken, Karabük’ün yine kaybettiğini belirterek “ Karabük’e yine bir şey yok” dedi
            2004 yılında çıkan 5084 sayılı teşvik yasasından Karabük’ü çevreleyen tüm illerin yararlandığını fakat Karabük’ün yararlanamadığını, Karabük’ün o dönem kan kaybettiğini belirten Eken “ Karabük’te 2004 yılında en büyük kaybını verdi. Onlarca tekstil fabrikası çevre illere gitti. Çünkü çevre illerde teşvikle gelen cazip avantajlar vardı. Ne vardı, vergi muafiyeti, sigorta primi indirimi, elektrik yüzde elli daha ucuz, ve bunun gibi bir çok avantajlar. Böyle olunca Karabük’te 6 binin üzerinde genç işsiz kaldı. Fabrikalardan geriye ise tekstil mezarlıkları kaldı.Karabük hak ettiğini dünde alamadı, bugünde” dedi
            2009 yılında çıkan Teşvik yasası ile Karabük’ün yine 3. bölgede yer aldığını hatırlatan ve mukayese yapan Eken, “ değişen bir şey yok. Karabük’ün kazanımı yok, kaybettiği çok” dedi.
            Eken “ harita üzerinden bakıldığında biz bir Samsun, bir Trabzon’la aynı kategoride yer alıyoruz. Stratejik yatırımlardan bahsediliyor. Stratejik yatırımlar hangi bölgede olursa teşvik alacak deniyor, ama yatırımcı şurada bir düzce varken, limana ve diğer unsurlara yakın iller varken niye gelip Karabük’e yatırım yapsın”dedi.
            Daha öncede teşviklerle ilgili çok sayıda açıklama yaptıklarını, sürekli vekillere dosya verdiklerini dile getiren Eken, “Karabük için çok çıkan yasa büyük bir talihsizlik” dedi.

*** 
Kaybetmeye Devam!!…

SONUÇ FİYASKO..!!  Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili iki gün önce düzenlediği toplantıda güya "Karabük'te Büyük Değişim"i anlatacaktı. Sonuç: Fiyasko..! Çünkü, Karabük'te değişen bir şey yok ki, neyi anlatsın..?
 
Yeni Teşvik Yasası ile Karabük yine kaybetti. Kastamonu, Bartın, Zonguldak 4. Bölgede yer alırken, Çankırı 5. Bölgede yer aldı. Karabük’ün önü bu şekilde bir kez daha kapanırken, Sivil Toplum Örgütlerinin ve odaların suskunluğuna anlam verilemiyor. Diğer yandan Teşvik yasası çıkalı günler olmasına rağmen AK Parti Karabük Milletvekillerinden ses yok.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız bazı çevreler Karabük’ün yine yatırım çöplüğüne döneceğini, yatırımcının da cazip bölgelere kayacaklarını, Karabük’ün bu teşvik yasası ile adeta bir kez daha cezalandırıldığının altını çizdiler
                                -----------------------------
 
Yeni teşvik yasası geçtiğimiz hafta açıklandı. Karabük bir umut yeni teşvik paketini gözetlerken, yine paketten Karabük’e hayal kırıklığı çıktı.
            5084 sayılı teşvikle, Karabük’teki tüm yatırımlar komşu illere kayarken, o tarihte Karabük’te bulunan 32 tekstil fabrikası teşvikten yararlanan komşu illere taşınmıştı. Karabük büyük bir potansiyelini o tarihte kaybederken, şimdi ise o firmalardan geriye “tekstil mezarlıkları” diyebileceğimiz atıl binalar kaldı.
            Dokuz yıldır iktidar partisine oy veren Karabük, verdiğin karşılığını alamazken, son teşvik paketiyle de Karabük’ün tekrar mağdur edilmesi, “Karabük bunu hak edecek ne yaptı” sorusunu akla getiriyor.
                    STK UYUYOR MU?
Tüm bu gelişmeler yaşanırken Karabük’teki ne bir sivil toplum örgütlerinden ne de odadan yeni teşvikle ilgili açıklama gelmedi. STÖ bu sessizliği “ kaderime razıyız” anlamı çıkarırken, diğer yandan “siyasi kaygılar mı” var mı düşüncesi de akla geliyor.
                       TSO’dan Açıklama Bekleniyor
Daha önceki Teşvik yasalarını sürekli eleştiren ve iki yıl önce Sanayi bakanı Zafer çağlayan’ın Karabük ziyareti sırasında sert eleştiriler yaparak Karabük’ün hakkının verilmesini isteyen ve Teşvik diye bağıran TSO Başkanı Pehlivan Baylan’ın daha sonra çark ederek teşvik konusunda iyimserliğini ortaya koyması eleştirilere konu olmuştu. Yeni yasayla birlikte Baylan'ın konuya nasıl bir açıklama getireceği merak ediliyor.
                      Önümüz Tıkandı..
 Kastamonu, Bartın, Zonguldak 4. Bölgede yer alırken ( daha öncede 4. bölgede yer almışlardı) Çankırı bu illerin yanı sıra Karabük’ü de sollayarak 5. Bölgede yer aldı. Şu anda en avantajlı Çankırı görünürken, son beş yılda önemli yatırımlar alan Çankırı’nın daha çok yatırım alacağına kesin gözüyle bakılıyor.
             Bazı kesimler yeni teşvik yasasını adil bulmazken, Ak Parti Karabük milletvekillerinin konuyla ilgili yapacakları açıklama merakla bekleniyor.

 http://www.karabukhaber.com.tr/

--------------------------------------------------------------------

KARABÜK'TE YENİLGİNİN FATURASINI KİM ÖDEYECEK..?

KARABÜK'TE YENİLGİNİN FATURASINI  KİM ÖDEYECEK..?
Siyasetin başarısız aktörleri: Timurçin Saylar, İsmail Altınöz... İstifa edecekler mi..?Güvenilir kaynaklardan bize ulaşan bilgilere göre, Karabük'te 1 milletvekilini MHP'ye kaptıran Ak Parti İl Teşkilatı bu başarısızlığının faturasını ağır ödeyecek. Önümüzdeki günlerde görevden alınacaklar.. Yaklaşık 7 yıl bu partinin bayrağını yere düşürmeyen, Ak Parti'nin başını öne eğdirmeyen Ömer Ayar'a selam olsun..25 Haziran 2015

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK BU BİNA ÇÜRÜYOR..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK  BU  BİNA  ÇÜRÜYOR..!
Bu bina, 2007 yılında Hüseyin Erer döneminde Karabük Belediyesi Hizmet Binası olarak yapıldı. O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı. Üzerinde, "TIP FAKÜLTESİ" levhası var ama, tam 5 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Burada, Karabük Üniversitesi'nin başarılı rektörü Sayın, Burhanettin Uysal'a bir sözümüz yok.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? İhale bedeli alttaki levhada yazıyor. İhale bedelinin üstüne ödenen 8.000.000 TL kimin cebinde..? Hüseyin Erer ve Rafet Vergili gibi bu işin asıl sorumluları ise, Karabük caddelerinde hala utanmadan ve sıkılmadan dolaşabiliyorlar ya...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

ALTTAKİ FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..! BAŞKAN TANITIM YAPIYOR SADECE..!

ALTTAKİ  FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..!  BAŞKAN  TANITIM YAPIYOR SADECE..!
O aslında "İMAM HATİP" mezunu.. Yurt dışı gezilerine bayılıyor.. Masraflar belediye kasasından..AKP'li Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy resimde gördüğünüz gibi Japonya ziyaretinde oldukça keyifli görünüyor.. Japonya'nın çağdaş fahişeleri olarak tanınan GEYŞA'larla bu denli yakınlaşan NECDET AKSOY bu samimi görüntülerin perde arkasında ne olup bittiğini kamuoyuna açıklamalıdır. Müftülük yetkilileri bu görüntüler için "dinimizce caiz değil" ve "oldukça çirkin" yakıştırmasında bulundular...

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)