ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

20 Aralık 2012

KARABÜK ZEHİR SOLUYOR..!

KARABÜK'TE HAVA KİRLİ.. RAFET VERGİLİ SEYREDİYOR.. 
ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ ALİ TUNÇ İSE, "NORMAL" DİYOR..! 

http://www.kanal78.com.tr/wp-content/uploads/2012/12/TUNC.jpg
Karabük Çevre ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Tunç, Karabük’te hava kirliliği değerlerinin normal olduğunu söyledi.

Karabük Çevre ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Tunç, hava kirliliği konusunda Kasım ayında sıkıntı çektiklerini, şuanda sıkıntı olmadığını kaydetti. Kasım ayında meteorolojik nedenlerin de hava kirliliğine neden olduğunu belirten Tunç, “Geçen Kasım ayında hava kirliliği konusunda biraz sıkıntımız oldu. Meteorolojik şartlardan dolayı rakamlar beklediğimizin çok üstünde çıktı. Biz alınabilecek önlemlerin tümünü aldık, insanlarımızın rahatsız olmaması için bütün çabayı sarf ettik. Yeterlimidir? Değildir. Çalışmalarımızı ve denetimlerimizi arıtırdık. Bu denetimler ve meteorolojik şartlarında iyileşmesi nedeniyle bu değerler normale döndü. Şuan ki değerlerde partikül madde de standartların altındayız. Geçen yıla oranla farklılıklar var. Hedefimiz her yıl veya her ay bir önceki duruma göre iyiye gitmektir. Doğal gaza geçilmesinde ki etken de önemli. Doğal gazdaki abone sayısının artması hava kirliliğinin azalmasında önemli oldu. Kömürlerin kalitesi anlamında farklılık oldukça hava kirliliğindeki değerler iyi yönde gidecektir. Daha önce ceza kestiğimiz kurum ve kuruluşlar olmuştu, şuan yok. Hava kirliliğine neden olan egzoz muayenesini yaptırmayanlara cezalar kestik. Denetimlerimizi haftada üç güne çıkardık ve bu sayıyı artıracağız. Vatandaşlarımız gerekli işlemleri yaptırmalılar. Biz kimsenin ceza almasını istemeyiz. Hizmet binamız sözleşmemiz 2013 yılının Nisan ayı inşallah sözleşme tarihinden önce binamızı kullanmaya başlayacağız. Çalışmalar hızlı şekilde devam etmekte. Meteoroloji hizmet binası da 2013 yılı içerisinde bitirilecek, o da sözleşme tarihinde hizmete açılacak” dedi.

TESİS VE FABRİKALARA UYARI
Karabük’teki tesis ve fabrikalara da uyarılarda bulunduklarını belirten Tunç, şunları söyledi:
“Tesislerimizle görüşmelerimiz oluyor. Fabrikalar ve diğer tesis sahipleri çevre danışma firmalarıyla çalıştıkları için uyarılarını ve ikazlarını alıyorlar. Biz de ikazlarımızı kendilerine gönderiyoruz. Mümkün derecede şehrin yaşamını etkileyecek kirliliğe sebebiyet vermemeleri, özellikle bina sahiplerinin de kalitesiz kömürleri almamaları, kaliteli kömürlerin de yakma usullerine göre yakmaları konusunda ikaz vermeleri istiyoruz. Bu yakılma usullerine uyulduğu sürece en az kirliliğe getirilecektir.”
KARDEMİR’in hava kirliliği ölçüm cihazı aldığını hatırlatan Tunç, “Cihazımız eski Orman Şube Müdürlüğü binasında konuşlandırılmıştı, oradan alarak adliye binasının arkasına koyduk. KARDEMİR’de iki cihaz aldı ve kampus içerisine kurdu, cihazları belirlediğimiz noktalara kurdular. Haftalık periyotlar halinde çıktılar alarak elektronik ortamda bize getiriyorlar ve bizde değerlendirme yaparak Bakanlığa gönderiyoruz. KARDEMİR, bu verilerin internet ortamında yayınlanması için Bakanlığımıza başvuruda bulundular, Bakanlıktan şuanda yanıt bekleniyor. Bakanlıkta yanıt verdikten sonra bu veriler internet ortamında yayınlanacak. MARZİNC işletmeyi açmak için başvurusunu yaptı, başvurusu değerlendirilerek Bakanlığa gönderildi, Bakanlığın sonucundan sonra faaliyete başlayacaktır” diye konuştu.


---------------------------------------

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!
MHP lideri Devlet Bahçeli başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN YOLU, YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyaların akıbeti ne oldu..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..? Üstteki resmin üzerine TIKLA OKU..!

RAFET VERGİLİ ADLI SORUMSUZ KİŞİ, YILLARDIR ÇÜRÜYEN BU BİNANIN ZARARINI KARŞILAYACAK MI..?

RAFET VERGİLİ ADLI SORUMSUZ KİŞİ, YILLARDIR ÇÜRÜYEN BU BİNANIN ZARARINI KARŞILAYACAK MI..?
Bu yapı "Belediye Hizmet Binası" olarak 2007 yılında yapıldı. Rafet Vergili 2009 yılında "Belediye Başkanı olursam o binayı kullanmayacağım, oranın hastane olarak kullanılmasını sağlayacağım" demişti... O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı bu bina için.. Tam 7 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? Soruyoruz: BU BİNA RAFET VERGİLİ'NİN KENDİ MALI MÜLKÜ OLSAYDI, ÇÜRÜMEYE BIRAKIR MIYDI..? Karabük'ün sorumsuz Belediye Başkanı Rafet Vergili, "üzerinde tüyü bitmedik yetimin hakkı olan" bu binayı niye çürümeye terketti..? Bu işin hesabını nasıl verecek..? Hani, belediyenin 5 kuruşunu heba etmeyecek, tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyacaktın..? Bu binayı yıllar yılı çürümeye terketmenin bedeli ve 7 yıllık oluşan "Kamu Zararı" dileriz burnundan fitil fitil gelir.. Allah, bunun hesabını senden sorar elbette.. Yanına kar kalacağını zannetme.. Tüyü bitmedik yetimin hakkı var o binanın temelinde....! "tTUVALET BİLE OLMAZ" dediğin o binayı şimdi "VALİLİK BİNASI YAPALIM" derken hem Karabük halkı ile, hem de Valilik makamı ile dalga geçiyorsun.. Çürüyen aslında o bina değil, sensin ey ŞerrKpk..! Bu dünya hiçkimseye baki değil..

DEVLET BAHÇELİ, ASIL MHP'NİN KİRİNİ ve PİSLİĞİNİ NASIL TEMİZLEYECEK..?

Devlet Bahçeli konuşurken(TalkShow sergilerken) yanındakiler gülüyor.. Video'yu izleyin, siz de güleceksiniz.. Bahçeli'nin haline..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)