ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR... BİR UMUTTUR YAŞAMAK..!.S.PKR

DEVLET BAHÇELİ, ASIL MHP'NİN KİRİNİ ve PİSLİĞİNİ NASIL TEMİZLEYECEK..?

Devlet Bahçeli konuşurken(TalkShow sergilerken) yanındakiler gülüyor.. Video'yu izleyin, siz de güleceksiniz.. Bahçeli'nin haline..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!

DİYANET: YOLSUZLUK YAPAN, HIRSIZDIR..!
MHP lideri Devlet Bahçeli başbakana yönelik “ŞEREF ve HAYSİYET SAHİBİ OLMANIN YOLU, YARGI NEZDİNDE HESAP VEREREK AKLANMAKTAN GEÇER..!” derken, Rafet Vergili ve kardeşi Gültekin Vergili yıllardır Karabük'te "vergi dolandırıcılığı"ndan, Antalya-Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "sigortadan para almak için yakıt yüklü kuru yük gemisini yakmaktan" yani dolandırıcılıktan yargılanıyor. Bu Vergili, kardeşler taa 2002 yılından bu yana Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılandıkları halde, hala bu konularda kamuoyuna açıklama yapmaktan neden kaçıyorlar..? Yargıtay kapılarında dolaşan bu kirli ve karanlık dosyaların akıbeti ne oldu..? Karabük Belediye Başkanı bu konuda niye konuşamıyor, açıklama yapamıyor..? Üstteki resmin üzerine TIKLA OKU..!

20 Aralık 2012

KARABÜK ZEHİR SOLUYOR..!

KARABÜK'TE HAVA KİRLİ.. RAFET VERGİLİ SEYREDİYOR.. 
ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜ ALİ TUNÇ İSE, "NORMAL" DİYOR..! 

http://www.kanal78.com.tr/wp-content/uploads/2012/12/TUNC.jpg
Karabük Çevre ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Tunç, Karabük’te hava kirliliği değerlerinin normal olduğunu söyledi.

Karabük Çevre ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Tunç, hava kirliliği konusunda Kasım ayında sıkıntı çektiklerini, şuanda sıkıntı olmadığını kaydetti. Kasım ayında meteorolojik nedenlerin de hava kirliliğine neden olduğunu belirten Tunç, “Geçen Kasım ayında hava kirliliği konusunda biraz sıkıntımız oldu. Meteorolojik şartlardan dolayı rakamlar beklediğimizin çok üstünde çıktı. Biz alınabilecek önlemlerin tümünü aldık, insanlarımızın rahatsız olmaması için bütün çabayı sarf ettik. Yeterlimidir? Değildir. Çalışmalarımızı ve denetimlerimizi arıtırdık. Bu denetimler ve meteorolojik şartlarında iyileşmesi nedeniyle bu değerler normale döndü. Şuan ki değerlerde partikül madde de standartların altındayız. Geçen yıla oranla farklılıklar var. Hedefimiz her yıl veya her ay bir önceki duruma göre iyiye gitmektir. Doğal gaza geçilmesinde ki etken de önemli. Doğal gazdaki abone sayısının artması hava kirliliğinin azalmasında önemli oldu. Kömürlerin kalitesi anlamında farklılık oldukça hava kirliliğindeki değerler iyi yönde gidecektir. Daha önce ceza kestiğimiz kurum ve kuruluşlar olmuştu, şuan yok. Hava kirliliğine neden olan egzoz muayenesini yaptırmayanlara cezalar kestik. Denetimlerimizi haftada üç güne çıkardık ve bu sayıyı artıracağız. Vatandaşlarımız gerekli işlemleri yaptırmalılar. Biz kimsenin ceza almasını istemeyiz. Hizmet binamız sözleşmemiz 2013 yılının Nisan ayı inşallah sözleşme tarihinden önce binamızı kullanmaya başlayacağız. Çalışmalar hızlı şekilde devam etmekte. Meteoroloji hizmet binası da 2013 yılı içerisinde bitirilecek, o da sözleşme tarihinde hizmete açılacak” dedi.

TESİS VE FABRİKALARA UYARI
Karabük’teki tesis ve fabrikalara da uyarılarda bulunduklarını belirten Tunç, şunları söyledi:
“Tesislerimizle görüşmelerimiz oluyor. Fabrikalar ve diğer tesis sahipleri çevre danışma firmalarıyla çalıştıkları için uyarılarını ve ikazlarını alıyorlar. Biz de ikazlarımızı kendilerine gönderiyoruz. Mümkün derecede şehrin yaşamını etkileyecek kirliliğe sebebiyet vermemeleri, özellikle bina sahiplerinin de kalitesiz kömürleri almamaları, kaliteli kömürlerin de yakma usullerine göre yakmaları konusunda ikaz vermeleri istiyoruz. Bu yakılma usullerine uyulduğu sürece en az kirliliğe getirilecektir.”
KARDEMİR’in hava kirliliği ölçüm cihazı aldığını hatırlatan Tunç, “Cihazımız eski Orman Şube Müdürlüğü binasında konuşlandırılmıştı, oradan alarak adliye binasının arkasına koyduk. KARDEMİR’de iki cihaz aldı ve kampus içerisine kurdu, cihazları belirlediğimiz noktalara kurdular. Haftalık periyotlar halinde çıktılar alarak elektronik ortamda bize getiriyorlar ve bizde değerlendirme yaparak Bakanlığa gönderiyoruz. KARDEMİR, bu verilerin internet ortamında yayınlanması için Bakanlığımıza başvuruda bulundular, Bakanlıktan şuanda yanıt bekleniyor. Bakanlıkta yanıt verdikten sonra bu veriler internet ortamında yayınlanacak. MARZİNC işletmeyi açmak için başvurusunu yaptı, başvurusu değerlendirilerek Bakanlığa gönderildi, Bakanlığın sonucundan sonra faaliyete başlayacaktır” diye konuştu.


---------------------------------------

KARABÜK'TE YENİLGİNİN FATURASINI KİM ÖDEYECEK..?

KARABÜK'TE YENİLGİNİN FATURASINI  KİM ÖDEYECEK..?
Siyasetin başarısız aktörleri: Timurçin Saylar, İsmail Altınöz... İstifa edecekler mi..?Güvenilir kaynaklardan bize ulaşan bilgilere göre, Karabük'te 1 milletvekilini MHP'ye kaptıran Ak Parti İl Teşkilatı bu başarısızlığının faturasını ağır ödeyecek. Önümüzdeki günlerde görevden alınacaklar.. Yaklaşık 7 yıl bu partinin bayrağını yere düşürmeyen, Ak Parti'nin başını öne eğdirmeyen Ömer Ayar'a selam olsun..25 Haziran 2015

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!

RAFET VERGİLİ, BATTI ama ÇIKAMADI..!
RAFET VERGİLİ BU HALLERE Mİ DÜŞECEKTİ..? Karabük'ün MHP'li Belediye Başkanı Rafet Vergili, onca eleştirilere rağmen ısrarla yaptırdığı alt geçitte makam arabasıyla mahsur kalınca , suların içinde uzun süre kurtarılmayı bekledi. Sonunda bir iş makinası aracılığı ile "kendi kazdığı o kuyu"dan ancak çıkabildi. Resmin üzerine Tıklayın, İzleyin..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK BU BİNA ÇÜRÜYOR..!

RAFET VERGİLİ'NİN İNADI YÜZÜNDEN , 18 MİLYON LİRALIK  BU  BİNA  ÇÜRÜYOR..!
Bu bina, 2007 yılında Hüseyin Erer döneminde Karabük Belediyesi Hizmet Binası olarak yapıldı. O günün parasıyla yaklaşık 18. 000.000 TL harcandı. Üzerinde, "TIP FAKÜLTESİ" levhası var ama, tam 5 yıldır kullanılmıyor. BİNA ÇÜRÜYOR.. Burada, Karabük Üniversitesi'nin başarılı rektörü Sayın, Burhanettin Uysal'a bir sözümüz yok.. Peki, bu işin hesabını kim verecek..? İhale bedeli alttaki levhada yazıyor. İhale bedelinin üstüne ödenen 8.000.000 TL kimin cebinde..? Hüseyin Erer ve Rafet Vergili gibi bu işin asıl sorumluları ise, Karabük caddelerinde hala utanmadan ve sıkılmadan dolaşabiliyorlar ya...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...

HÜSEYİN ERER ve ŞAKİR EKŞİ İTTİFAKININ KİRLİ BELGESİ !...
YUKARDAKİ TABELAYA İYİ BAKIN ! BU BİNANIN MALİYETİ YAKLAŞIK 20 TRİLYONA NASIL ULAŞTI ? KARABÜK'ÜN MALINI MÜLKÜNÜ YAĞMALAYAN SOYGUN ŞEBEKESİ ORTALARDA YOK..! BU İŞİN HESABINI SORAN DA YOK..!

ALTTAKİ FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..! BAŞKAN TANITIM YAPIYOR SADECE..!

ALTTAKİ  FOTOĞRAF KARESİNİ İYİ İNCELEYİN..!  BAŞKAN  TANITIM YAPIYOR SADECE..!
O aslında "İMAM HATİP" mezunu.. Yurt dışı gezilerine bayılıyor.. Masraflar belediye kasasından..AKP'li Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy resimde gördüğünüz gibi Japonya ziyaretinde oldukça keyifli görünüyor.. Japonya'nın çağdaş fahişeleri olarak tanınan GEYŞA'larla bu denli yakınlaşan NECDET AKSOY bu samimi görüntülerin perde arkasında ne olup bittiğini kamuoyuna açıklamalıdır. Müftülük yetkilileri bu görüntüler için "dinimizce caiz değil" ve "oldukça çirkin" yakıştırmasında bulundular...

*

*
(29 mart 2009 seçimleri akşamı -Yorumsuz..!)